Friday, April 1, 2016

2016-03-31 Warsztaty Functional programming (Scala)

Warsztaty Function programming (Scala) 

Wstęp

Są czasami momenty w pracy programisty, gdy dostajesz olśnienia lub momenty gdy uświadamiasz sobie, że mało wiesz, chociaż wydawało Ci się inaczej.
Obie sytuacje są super uczuciem, bo chce Ci się uczyć więcej i więcej.

Funktory 

Programowanie funkcyjne, każdy o tym mówi jest o tym głośno na konferencjach i w projektach. Wcześniej z guavą teraz z java8, rxjava coraz łatwiej możemy programować funkcyjnie w javie. Scale traktowałem jako takiego wrapera na jave. Byłem na warsztatach z Haskala Artura Czajki, który opowiadał o monadach, funktorach ale w języku, który nie jest popularny czyt. pewnie komercyjnie nigdy ich nie użyje. Wczoraj cała ta wiedza wróciła  i przydała się na warsztatach scali. Scali, która już jest używana komercyjnie w projektach w Łodzi. 
(http://www.meetup.com/Java-User-Group-Lodz/events/229761679/) link do warsztatów - tam też link do github-a. 

Paweł wymiata

Jestem pod wrażeniem profesjonaliści warsztatów, które przygotował Paweł Włodarski, rzadko się zdarza widzieć tak dobrze przygotowane warsztaty nawet za $$. Paweł przekazał dużo ciekawej wiedzy przez te dwie godziny w ciekawy sposób. 
Jeśli człowiek zda sobie sprawę jak dużo czasu trzeba poświęcić, żeby przygotować takie warsztaty, że Paweł robi to za free i robi to lepiej niż na większości komercyjnych warsztatach i jeszcze jest poczęstunek, kawa i jeszcze jest to zrobione w ładnym miejscu ( hotel Hilton ) 
to tylko do głowy przychodzi: 

CHAPEAU BAS! dla Pawła 1 comment:

  1. Warto dodać, że salkę i kawę sponsorowała firma Oberthur. Bo mnie teraz nie stać bo jestem bezrobotny a gdybyśmy robili to spotkanie w parku to raz, że wifi by tka dobrze nie działało a dwa, że Straż miejska mogłaby nas rozgonić za nielegalne zgromadzenie. A no i wielkie dzięki za słowa uznania - ciesze się, że się podobało!

    ReplyDelete