Wednesday, May 31, 2017

MCE 2017 - wygrany bilet “Bo mam szczęście”

Dzięki Łódzkiemu JUG-owi oraz firmie Proidea wygrałem bilet na jedną z największych konferencji w Polsce dotyczącą technologii Mobilnych. Konferencję uważam za naprawdę udaną. Na duży plus zasługuje podział na poszczególne bloki tematyczne (ANDROID, DESIGN, IOS) sprawia to że konferencja skierowana jest do szerszego grona odbiorców nie tylko do developerów ale także designerów jak i grafików. Konferencja trwała 2 dni organizatorzy zapewnili wszystko Prezentacje, Jedzenie, jak i rozrywkę(konsolę, oraz gra networkingowa).  Mnie osobiście podczas całej konferencji spodobały się 3 prezentacje.

1 Psy i Koty w której prelegenci opowiadali jak trzymać w ryzach team - war czyli wojnę pomiędzy Androidem oraz IOS i uwaga jest na to rozwiązanie KOTLIN(nie ten ketchup, tylko język) . Według mnie najbardziej udana prezentacja wiele żartów oraz wzajemne przygryzanie sobie nawzajem prelegentów sprawiły że prezentacja była według mnie najlepszą ze wszystkich.

2 Odchudzanie aplikacji, według mnie najbardziej merytoryczna prezentacja całego MCE. Czyli co zrobić żeby nasze aplikacje zamiast 40mb ważyły tak ze 27mb ,sposoby na oszczędzanie pamięci,(bawienie się formatami grafik, zasady czystego kodu itd...).

3 Aplikacje dla Afryki, Prezentacja przeznaczona bardziej dla freelance’rów. Afryka nie jest kontynentem opóźnionym o 1000 lat, mieszkańcy posiadają smartphon’y i internet. Natomiast na tamten rynek nie ma przeznaczonych tak wiele aplikacji, dlatego należy uznać tamtejszy rynek jako łatwiejszy do ekspansji niż rynek Europejski, Azjatycki czy “Hamerykański”. Także do dzieła :) piszmy i zarabiajmy :)


Pragnę dodać że mnie interesowały tematy dotyczące Androida, nie byłem na żadnej prezentacji dotyczącej designu - teraz trochę żałóuję ponieważ wielu ludzi zachwalało sobie szczególnie ten moduł. Zachwalaną prezentacją była również prezentacja dotycząca linkowania.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję naszemu JUG-owi oraz firmie ProIdea.
Paweł Dawiduk  

2 comments:

  1. Thank you very much for sharing. Hope you will update more news in the future.

    ReplyDelete