Sunday, January 4, 2015

2014-11-06 - Clean Coders Episode 15 - Solid Components

Po dłuższej przerwie wróciliśmy do spotkań z Wujkiem Bobem. Robert Martin rozpoczął nowy 4 odcinkowy cykl dotyczący komponentów. Dzięki firmie Accenture mogliśmy wyświetlić jego projekcję dla grupy max 50 użytkowników.

Ponieważ takie jest obostrzenie licencyjnie na meetupie tworzymy spotkania z limitowaną ilością wejść. Zazwyczaj Wujek Bob przyciąga około 30 osób więc limity nie są nawet dotykane.

Tym razem mieliśmy inną sytuację na waitliście było już dużo osób a limit miejsc wyczerpany był kilka dni wcześniej (3go listopada). Niestety jak zwykle okazało się, że ludzie nie przychodzą mimo że są zapisani.

Część z tych osób przynajmniej zupdatowała RSVP na no - szkoda tylko że w dniu spotkania. Słyszałem o osobach, które nie zapisały się i nie przyszły ponieważ uznały że nia ma już miejsc.

Na spotkanie z Accenture przyszło około 30 osób co jak na Wujka Boba jest wynikiem przyzwoitym, ale 30 osób jeśli zapisanych było ponad 50 to niestety wynik zły.
Na początku wyglądało na mało osób
Przed slotem dla sponsora zaprezentował się Mateusz ze start-upu matmatura.net (docelowo kujoni.pl) - poszukiwał ludzi zaintresowanych pracą w tym start-upie. Co prawda na początku skreślił Javę i wspominał że serwisyw webowe lepiej wykonać w pythonie lub rub-ym. Mateusz oferuje oprócz wynagrodzenia za pracę udziały w matmatura. Bycie zakręconym na edukację mile widziane.

Accenture zaprezentowali programiści z łódzkiego działu. Opowiadali o projektach w jakich pracują.
Dowiedzieliśmy się że dział retail ma najbardziej interesujące projekty oraz, że w Accenture często zmienia się technologię w której się pracuję - tak więc nie ma nudy.
Jacek Pintera z kolegą zachęcali do pracy w Accenture
Z sali padło kilka pytań m.in. na jakim systemie operacyjnym pracują programiści. W Accenture rządzi system Windows a Linux tylko na serwerach.
Na liście było ok 30 osób


No comments:

Post a Comment