Friday, January 9, 2015

2015-01-08 Git Ready

Pierwszy JUG w roku 2015 oraz pierwszy JUG w moim życiu. Oczywiście jest to moja pierwsza prelekcja na której byłem w życiu wiec spokojnie patriotycznie mogę się wypowiedzieć bo się nie znam. A tak na prawdę w moim krótkim życiu byłem na kilku konferencjach oraz kilku szkoleniach i prelekcjach mogę spokojnie ocenić prezentacje Macieja Jesionowsk­iego.
Maciek pracuje w firmie Mobica i jest programistą dla różnych platform mobilnych. Jego prelekcja przyciągnęła około 60 osób. I myślę, że nikt nie wyszedł z niej zawiedziony.
Dobra frekwencja widać duże zainteresowanie gitem

Czym jest Git?

Co od różnia Gita od innych VCS? Otóż jest to system na którym można pracować lokalnie bez zewnętrznego repozytorium dzięki czemu można go wykorzystywać zarówno do malutkich projektów jak prace domowe czy jakieś małe demka lub do rozbudowanych projektów dzięki mechanizmom dostępnym w innych systemach kontroli wersji.

Git Ready

Prelekcja Git Ready niestety miała wady. po pierwsze powinna być podzielona na dwie częsci dla początkujących którzy nie mieli do czynienia z gitem oraz użytkowników którzy już mieli do czynienia ale maja problemy z korzystaniem z niego i tak naprawdę potrzebowali by ktoś rozwiał lub rozwiązał problemy które napotykają na swej drodze.

Kolejna z wad to duża abstrakcja w prezentowanych przykładach, sześciany cylindry zamiast plików po prostu do mnie nie przemawiają lecz nie miał bym lepszego pomysłu by je za prezentował. Ostatnią wadą jaką miała prezentacja to niestety za mała ilość czasu i dodatkowo problemy techniczne co nie było oczywiście winą Maćka , a miał on jeszcze wiele do przekazania wszystkim uczestnikom.

Co do Zalet to prelekcja była rewelacyjnie przygotowana i widać było, że Maciek naprawdę dobrze zna sie na temacie. Slajdy które były prezentowane oddawały wszystko co chciał przekazać prelegent. Jako że ja już miałem do czynienia z gitem to dzięki  temu spotkaniu rozjaśniło mi się kilka mechanizmów. moja subiektywna ocena to 9/10 i jeśli Maciek będzie przygotowywał kolejne prelekcje to na pewno się na nich pokażę.

Prezentacja


 

Wideo

 

 

 Ankieta

Opinie innych uczestników o prezentacje były bardzo dobre. Jeśli chcesz jeszcze oddać głos to ankieta cały czas jest czynna.

Wysoki poziom merytoryczny

Prelegent dobrze oceniony

Zgodność opisu - moim zdaniem bardzo dobra. Było wyraźnie napisane że to podstawy!

Losowanie

Na koniec prezentacji wylosowano dwie licencje firmy JetBrains. Wygrali Damian K. i Michał K. oraz wejściówkę na konferencję TDD Geecon, którą wygrał Jarosław K czyli ja.
TDD Geecon odbędzie się 30 stycznia w Poznaniu i będzie w calości poświęcony Test Driven Development. Do 21 stycznia można kupić tańsze bilety.

2 comments:

 1. Czy prezentację będzie można ściągnąć z Google Drive tak jak poprzednią ?

  pzdr

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jest odnosnik w tresci tego artykułu :)
   https://docs.google.com/file/d/0ByDHMnKj58rnRWcxa3h2TnM5UDRoWTdXOWgzY2ZFQ0hiQ25j/view

   Delete